SKI AREÁL LUDVÍKOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Francouzská střediska vedou

Poslední listy opadávají. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Kam ale v zimě vyrazit? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. Ale i v Česku lze pozorovat výrazné zlepšení. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, lanovky v česku rychle přibývají a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud však máte omezený rozpočet, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Doprava se však prodraží. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 26.1.
Mlha
0°C
-3°C
Čtvrtek
27.1.2022
Sněžení
-2°C
0°C
Pátek
28.1.2022
Sněžení
0°C
-3°C
Sobota
29.1.2022
Sněžení
-2°C
2°C